Olej-konopny.com.pl

Na co stosować olej konopny? Wiemy!

CBD

Olej konopny otrzymuje się poprzez wytłaczanie z nasion konopi siewnej (Cannabis Sativa). Charakteryzuje się zieloną barwą i przyjemnym, orzechowym zapachem. Surowiec ten zyskał rozgłos na fali popularności kosmetyków naturalnych i coraz częściej można go spotkać w kremach do twarzy. Olej konopny to składnik o wszechstronnym zastosowaniu, którego właściwości doceniła ogromna liczba ludzi na całym świecie.

Skąd biorą się właściwości oleju konopnego?

Dzięki metodzie wytłaczania na zimno, cenne substancje zawarte w nasionach konopi nie ulegają zniszczeniu. Dlatego w oleju obecne są nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, które po nałożeniu na skórę wzmacniają jej warstwę lipidową, co zapobiega utracie wody z naskórka. Występujący w oleju konopnym w ilościach marginalnych kannabidiol (CBD) wykazuje właściwości przeciwutleniające, które opóźniają procesy starzenia. W rezultacie skóra zachowuje nawilżenie i elastyczność na dłużej.

Warto wiedzieć, że olej konopny to nie to samo co olej cbd. To nawet nie to samo co tzw. olejek konopny. Obydwie wymienione nazwy oznaczają suplement diety jakim są olejki cbd. Olej konopny to funkcjonalny olej spożywczy, a nie suplement diety.

Olej konopny – jak stosować?

Tak jak wszystkie oleje, olej z nasion konopi warto nałożyć na skórę lekko wilgotną, najlepiej tuż po kąpieli. W ten sposób olej „zamknie” wodę, działając nawilżająco. Nałożenie oleju na skórę suchą może doprowadzić do przeciwnego efektu, czyli do jej przesuszenia. Dobrym pomysłem jest dodanie kilku kropel oleju konopnego do kremu lub balsamu do ciała, co wzbogaci go o właściwości natłuszczające. Takie połączenie doskonale sprawdzi się zimą, kiedy zmagamy się z suchymi łokciami i dłońmi.

Olej konopny a choroby skóry

Osoby zmagające się z łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry szczególnie powinny zwrócić uwagę na olej konopny. Obecny w nim CBD wspomaga procesy regeneracyjne w zniszczonym naskórku, łagodząc tym samym stany zapalne. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe zmniejszają uczucie świądu, a także chronią skórę przed wiatrem i niskimi temperaturami. Nacieranie zmian łuszczycowych olejem konopnym lub maścią konopną będzie dobrym uzupełnieniem terapii zaleconej przez lekarza.

Czy można stosować olej konopny na cerę trądzikową?

Walcząc ze zmianami trądzikowymi i przetłuszczającą się skórą większość osób unika kosmetyków o tłustych formułach, w obawie przed zaostrzeniem problemu. Niesłusznie – stosując kremy o matującym działaniu, skóra broni się, wydzielając jeszcze więcej sebum, co prowadzi do nasilenia trądziku. Olej konopny należy do grupy tzw. suchych olei, które po nałożeniu nie pozostawiają tłustego filmu, za to doskonale odżywiają i uelastyczniają skórę, dzięki czemu kosmetyki z olejem z nasion konopi mogą być swobodnie stosowane przez posiadaczy cery tłustej i trądzikowej.